17 بهمن 1401

جلسه دانش افزایی و ارائه کارنامه نوبت اول با حضورجناب آقای دکتر خردمند

مولف: نرگس دبیرستان   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

جلسه دانش افزایی و ارائه کارنامه نوبت اول با حضورجناب آقای دکتر خردمند

باسمه تعالی
 
روز چهارشنبه 12 بهمن ماه همزمان با آغاز ایام دهه فجر و میلاد امام جواد (علیه السلام) و در آستانه میلاد امیر المومنین حضرت علی (علیه السلام)و روز پدر  میزبان پدران گرامی بودیم.
 
در ابتدا جلسه جناب آقای بازوبندی پدر دانش آموز پایه هفتم با مدح حضرت علی (علیه السلام) جلسه را مزین نمودند.
 
 
 
 
سپس سرکار خانم نبوی مدیریت دبیرستان  گزارشی از برنامه های  فرهنگی ، تربیتی،علمی و آموزشی نیم سال اول تحصیلی بیان نمودند.
 
 
 
استاد گرانقدر جناب آقای دکتر خردمند مبحث دانش افزایی جلسه را عهده دار بودند.
 
 
 
 
 
 
درادامه جناب آقای شریعتمدار رئیس انجمن اولیاء و مربیان گزارش مختصری از فعالیت های انجمن را خدمت پدران گرامی بیان کرده و به گوشه ای از ظرفیت های امید بخش کشورعزیزمان ایران اشاره نمودند.
 
 
 
 
درپایان جلسه کارنامه  نوبت اول نیم سال اول تحصیلی خدمت پدران گرامی ارائه گردید.
 
خلاصه مطالب بیان شده  جناب آقای دکتر خردمند که توسط  جناب آقای نادرالاصلی پدر بزرگوار دانش آموز پایه هشتم تنظیم گردیده است که از ایشان کمال تشکر را داریم.
 
 
۱_ارتباط امن در مقابل سرزنش و برخورد همدلانه (هر دو در یک تیم هستیم. القا نکنید که نمی‌فهمیم همدیگر را یا زمان ما با شما فرق میکند، ولی وقتی میگوییم من هم مثل تو در این جامعه زندگی میکنم)سرزنش با نقد فرق میکند. ۲_ داشتن زبان تقدیر و بزرگداشت در مقابل زبان تحقیر و ناتوان شماری. ۳_ حس مستقل بودن و مستقل شناخته شدن در مقابل کنترل مستقیم (جز برخی موارد) و حس وابستگی۴_ احساس مشارکت در فعالیت‌های مشترک خانواده۵_ قرار ندادن واسطه هایی به جای خود، نه مدرسه و نه مشاور و نه کس دیگر، مسئولیت تربیت و تعلیم با پدر است، نماز، کم حیایی و تزلزلات اعتقادی گردن پدر است (ان قلت از قول آقای مجتهدی؛ مادر خوب، دختر خوب، جواب: اثر مادر شک نیست ولی مسئولیت با پدر است)۶_ افزایش توان مذاکره به جای متقاعد کردن و تحمیل (حتی در موارد کم‌اهمیت و بچه گانه)۷_ داشتن نظام های قانونی در مسیر تربیت (باید بچه چهار قانون خانه را بگوید، مثل درب اتاق فرزندان غیر از تعویض لباس نباید بسته باشد یا در موارد خاص درس‌خواندن)۸_ داشتن یک رابطه مناسب جهت گفتگوهای کاملا مستقیم و بی واسطه بین پدر و دختر؛ (یکجا باید پدر بلیط طلایی خود را نگه دارد مانند انتخاب همسر)۹_ صحبت درباره احساسات و علایق او؛ مشورت با همسر در مورد روحیات دخترانه (احساس دیده شدن ، احساس مورد تأیید واقع شدن ، احساس به چشم آمدن، احساس معشوق واقع شدن، ۱۰_ اهمیت توجه به روابط پدر با دیگران که برای ایجاد یک رابطه خوب و تاثیرگذار است.( دیدن رابطه خوب پدر با مادر و حس مسیولیت پذیری پدر نسبت به همسر)۱۱_ احساس کند که پدر از علاقه مندی های منطقی او حمایت می‌کند.
۱۲_ مدیریت زمان یعنی پدر بتواند به صورت نسبتاً منظمی برای هریک از فرزندان وقتی را در طول هفته اختصاص دهد. (لذت حرف زدن با دختر را نگذارید فرد دیگر ببرد)
 

تعداد مشاهده (54)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "جلسه دانش افزایی و ارائه کارنامه نوبت اول با حضورجناب آقای دکتر خردمند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید